مهندسی کشاورزی

دانلود رایگان جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی دکتری کشاورزی

کانال تلگرام تخصصی شیمی

زراعت نباتات صنعتی:

پنبه : GYPIUM ABBAUM   

مشخصات گیاه شناسی : پنبه گیاهی گلدار (دو لپه ) از تیره مالواسه و زیر طایفه HIBISCAE و و از جنس COSSYPIUM  می باشد . پنبه داراي یک ریشه اصلی و به صورت عمودي در خاك نفوذ می کند، ساقه اصلی در امتداد ریشه اصلی قرار دارد و رنگ ساقه قهوه اي متمایل به زرد است و هر چه سن نبات زیادتر شود رنگ ساقه سبز مایل به قرمز شده .

از ساقه اصلی پنبه دو نوع شاخه فرعی تولید می شوند که عبارتند از:

-۱ شاخه هاي رشد کننده که حامل برگ هستند و به تعداد ۳ تا ۴ شاخه از روي شاخه به وجود می آیند.

-۲ شاخه هاي تولید کننده میوه که خیلی نازکند و معمولاً بصورت افقی هستند و در روي هر شاخه مولد میوه یک گل و

گاهی اوقات دو گل به وجود می آید. برگهاي پنبه داراي تعداد زیادي روزنه هستند که تعداد آنها در قسمت زیرین برگ زیادتر است. حدود ۸ تا ۱۱ هفته پس از کاشت بذر دوران گلدهی نبات شروع می شود که بین ۴۵ تا ۶۰ روز نیز طول می کشد، مادگی داراي ۳ تا ۵ برچه و برچه ها حدود ۱۰ عدد است که گره آنها (پلن ) زرد رنگ است و به شکل لوله اي مادگی را احاطه کرده است. میوه پنبه قوزه یا کپسول نام دارد. در داخل میوه یا قوزه پنبه، الیاف و دانه هاي پنبه وجود دارند..

جزوه ای که در پیش رو دارید جزوه  گیاهان علوفه ای و صنعتی موسسه سنجش و دانش و مشتمل بر ۱۱۹ صفحه می باشد جزوه شامل مسائل و مثال های فراوان همراه با حل تشریحی مسائل و موضوعات مربوطه می باشد. در اینجا می توانید جزوه گیاهان علوفه ای و صنعتی جهت آمادگی آزمون دکترای رشته کشاورزي را رایگان دانلود کنید.

پسورد:

www.endbook.net

 

دانلود مستقیم

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 9 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا