مهندسی شیمی

دانلود رایگان جزوه طراحی راکتورهای شیمیایی پارسه دکتر طاهری

کانال تلگرام تخصصی شیمی

درس سینتیک و طراحی راکتورهای شیمیایی یکی از مشخصه های رشته مهندسی شیمی در مقایسه با سایر رشته های مرتبط است. در این درس دانشجویان با نحوه بدست آوردن سینتیک واکنش های مختلف به همراه ثوابت واکنش ها آشنا می شوند. همچنین دانشجویان با انواع راکتورهای بسته، پلاگ و اختلاط و طراحی این راکتورها را یاد می گیرند. این درس جایگاه ویژه ای در بین درس های مهندسی شیمی دارد. با توجه به اینکه در اکثر گرایش های مهندسی شیمی واکنش ها در اغلب فرآیندها وجود داشته یادگیری این درس کمک شایانی به دانشجویان مهندسی شیمی می کند.

در این درس دانشجویان با مفاهیم سینتیک و واکنش های شیمیائی و راکتورهای شیمیائی آشنا می شوند.  آشنا شدن دانشجویان با مفاهیم سرعت واکنش ها و معادلات سینتیک و سرعت واکنش ها و تابعیت غلظت و دمائی در سرعت واکنش ها، آشنائی با مفاهیم جریان های پلاگ، اختلاطی در راکتورها . در این درس دانشجویان مهارت بدست آوردن سرعت واکنش ها از روی داده های تجربی و همچنین طراحی راکتور برای سرعت واکنش های مشخص را پیدا می کنند.  

این جزوه به صورت تایپی  می باشد . این جزوه را در سایت های دیگر به قیمت بسیار بالایی می فروشند اما از سایت endboo.net به رایگان دانلود کنید . در این جزوه سعی شده است تمامی مطالب مربوطه به صورت کامل تدریس شده همچنین نمونه سوالات مختلف برای آمادگی هر چه بیشتر دانشجویان آورده شده است .

این جزوه را از می توانید از اینجا به صورت رایگان دانلود کنید

پسورد:

www.endbook.net

دانلود مستقیم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا