پزشکی وپیراپزشکی

جزوه آمار حیاتی کارشناسی ارشد

کانال تلگرام تخصصی شیمی

در اوایل قرن هفدهم یکی از اشراف زادگان و قماربازان معروف فرانسوي براي توضیح علت برد و باخت در بازي با تاس به دو ریاضیدان مشهور فرانسوي به نامهاي پاسکال و فرما متوسل شد و مسائلی را که آنها حل کردند مدتها به راههاي مختلف توجیه و تفسیر شد. این اولین باري بود که یک شخص به دنبال علت پدیده ها می گشت تا بتواند عدم اطمینان را کاهش دهد. از نظر تاریخی تئوري احتمال از بازيهاي قمار در همان اوایل قرن هفدهم شروع شده و به تدریج رشد نمود و در رشته هاي مختلف نفوذ کرد. در سال ۱۹۳۳ میلادي آندره کولموگوروف ریاضیدان روسی، رسالهاي دربارة اصول احتمال منتشر کرد و به احتمال جنبه کاملاً ریاضی داد.

در تئوري احتمال واژه هایی مانند: آزمایش تصادفی، پیشامد و…که از زبان عادي گرفته شدهاند به کار میرود، باید نخست این واژهها را دقیقا بًدون ابهام روشن نمود تا بتوان تئوري احتمال را با اسلوب ریاضی پایه گذاري کرد.

جزوه ای که در پیش رو دارید جزوه آمار حیاتی یک و دو از موسسه سنجش و دانش می باشد که لینک دانلود رایگان آن در زیر می باشد. جزوه مزبور تقریباً شامل ۵۵۰ صفحه و دارای مثال های فراوان و نمونه های حل شده به همراه توضیحات کامل و کافی است.

پسورد تمامی فایل ها:

www.endbook.net

دانلود مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =

دکمه بازگشت به بالا