پزشکیپزشکی وپیراپزشکی

دانلود رایگان جزوه کامل باکتری شناسی

کانال تلگرام تخصصی شیمی

باکتری گروهی از موجودات تک سلولی هستند که که پوشش بیرونی آنها نسبتا ضخیم بوده که این پوشش ضخیم آنها را احاطه کرده است . وجود آنها برای ادامه حیات بر روی زمین لازم و ضروری می باشد .  باکتری ها به دو دسته کلی پروکاریوت ها و یوکاریوت ها طبقه بندی می شوند  . باکتری ها جانداران بسیار ریزی هستند و آنها را با یکای میکرو اندازه گیری می کنند . باکتری ها به دلیل اینکه هسته تکامل یافته ای ندارند در نتیجه میتوز و میوز ندارند و تولید مثل جنسی نیز ندارند و با تقسیم دوتایی زیاد می شوند .

در عمل باکتری هایی که دارای خواص یکسانی باشند به ندرت یافت می‌شوند، حتی باکتری هایی که از یک سلول منشا می‌گیرند ممکن است از نظر یک یا چند صفت با یکدیگر متفاوت باشند. این تفاوت ها نتیجه تغییراتی است که به علت جهش ژنی یا موتاسیون در سلول های باکتریایی پدید می‌آید.

 

این باکتری های تغییر یافته ، موتانت Mutant نامیده می‌شوند که از نظر بعضی از خواص نظیر ساختمان آنتی ‌ژن ، حساسیت در مقابل آنتی بیوتیک ها و … با سایر باکتری های مشابه اختلاف دارند.

از آنجایی که باکتری شناسی جز یکی از دروس سخت پزشکی است می توانید در این قسمت یکی از بهترین و خلاصه ترین جزوات موجود را به رایگان دانلود کنید ….

دانلود مستقیم

 

پسورد تمامی فایل ها :               www.endbook.net

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا