مشاوره

دانلود رایگان جزوه نظریه و روشهای مشاوره خانواده

کانال تلگرام تخصصی شیمی

مطالعه نظریه و روشهای خانواده مشاوره خانواده کمک شایانی در مشکلات و بررسی مسائل پیش آمده به ما کمک می کند تا از سردرگمی خارج شده و یک راه حل مناسب پیدا کنیم به طور مثال ازدواج کردن یکی از مشکل ترین و پیچیده ترین وظایف دوره ي بزرگسالی است. این رویداد مهم در عین حال به عنوان ساده ترین و عاشقانه ترین مرحله ي چرخه ي زندگی توصیف شده است.

سالوادور مینوچین سلسله مراتب زوج را به عنوان یک سیستم مجزا توصیف کرد. زوج ها براي این که بتوانند رابطه ي پایدار و لذت بخشی داشته باشند، باید به وسیله ي شناساندن محدویت ها به دیگران، حول رابطه ي خود مرز ایجاد کنند. زوج هایی که حول رابطه ي خود مرز ایجاد نمی کنند، درون خانواده ي اصلی و یا روابط دوستی گیر می افتند. ایجاد این مرزها گاهی به سادگی امکان پذیر نیست وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، رابطه ي زوجی براي آنها نسبت به سایر روابط، در اولویت قرار گرفته و به طور طبیعی دیگر روابط آنها در حالت ثانویه قرار می گیرد. اگر این گونه عمل نشود، چالش هاي ارتباطی زوج عمیق می شود. تنش بین فردیت شخص (استقلال و خود محوري) و قرار گرفتن در یک رابطه ي زوجی که مستلزم توجه کردن به خواسته ها و نیازهاي شخص دیگر است، باید حل شود تا رابطه ي زوج به سمت موفقیت و لذت پیش برود.

اسطوره ها رابطه ي زوج را به چالش می کشند گاهی اوقات زوج ها انتظارات غیرمنطقی و غیرواقع بینانه اي از خود، همسر و رابطه ي شان دارند. این انتظارات غیرواقع بینانه یا اسطوره ها، باید اصلاح شوند تا اثر منفی آنها بر رابطه و رفتار زوج ها کاهش پیدا کند.

بعضی از اسطوره هاي متداول در روابط زوج ها به قرار زیر است :

* اگر یکدیگر را دوست داریم باید همیشه خوشحال باشیم.

این یک تفکر و باور غیرمنطقی است. واقعیت این است که زن و شوهرها می توانند یکدیگر را خیلی دوست داشته باشند و به عبارتی خوشحال نبودن می تواند به دوست داشتن یا دوست نداشتن یکدیگر ربطی نداشته باشد.

* ما باید بدون توجه به تأثیري که بر روي همسرمان می گذاریم کاملاً با یکدیگر صادق باشیم.

بیان بعضی موارد مربوط به گذشته می تواند اثر منفی در ذهن همسر بگذارد. به همین دلیل بیان عواملی که تأثیر منفی بر روابط دارند منطقی به نظر نمی رسد..

جزوه ای خلاصه و مفیذ که در ۹۴ صفحه تهیه شده است . شامل حل نمونه سوالات تستی از کنکورهای مختلف برای آمادگی شما عزیزان برای آزمون دکتری ……………..

در این قسمت می توانید این جزوه را به صورت رایگان دانلود کنید …

پسورد:

www.endbook.net

دانلود مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =

دکمه بازگشت به بالا